Для чого потрібен ексклюзивний договір? Передбачувана модель поведінки власника.

Для чого потрібен ексклюзивний договір? Передбачувана модель поведінки власника. Моя модель роботи не так популярна як інші. Я працюю тільки з власником квартири або будинку. Відповідно кажучи він є моїм клієнтом і він платить за послугу, яку замовив. У мене багато дзвінків за рекомендаціями. Початок розмови завжди однаково: “Здрастуйте, нам Вас порекомендували як фахівця високого класу, допоможіть нам продати (здати в оренду) квартиру.”

Модель поведінки власника.

Я задаю кілька питань, покликаних виявити, чи знаходиться даний запит в моїй компетенції. Адже ріелтори як лікарі мають вузьку спеціалізацію і не можуть займатися всім підряд. Я наприклад не займаюся комерційною нерухомістю, економ сегментом і здачею квартир подобово. Але інші колеги із задоволенням візьмуться за цю нелегку працю.

Ексклюзивний договір важлива умова для початку співпраці.

Якщо об’єкт мені цікавий, я презентую свою послугу. Часто чую щире обурення пов’язане з величиною моєї комісії (5% від суми угоди), або зовсім відмова платити за мої послуги. “Нехай заплатить покупець (орендар)” часто чую я. У цьому випадку немає сенсу наполягати.

На що необхідно звернути увагу.

Коли домовленість досягнута, я приступаю до роботи і результат не змушує себе чекати. Деякі з власників, які погодилися на початку співпраці з моїми умовами після реалізації угоди мають бажання дати задній хід. Їм здається, що вже дуже легко все вийшло, і не варто було платити ріелтору такі високі комісійні. З цього настійно рекомендую перед початком роботи підписати ексклюзивний договір з відповідальністю сторін.

Цікавою особливістю є факт, коли власник не хоче поступатися ні копійки на комісії ріелтора і торгується до останнього. Але варто з’явиться на горизонті потенційного покупця як тут же власник робить необгрунтовані знижки для покупця, які можуть в рази перевищити суму комісійних.

Ексклюзивний договір важлива умова для успішної угоди.

Для швидкого закриття угоди власник готовий платити за подвійним або потрійним тарифом за певні довідки, акти звірки або зняття заборони на продаж, але все одно йому важко сприйняти комісійні ріелтора в розмірі 5%. І тут необхідно працювати тільки з мотивованими клієнтами. Тими власниками, хто хоче продати в короткий термін і розуміє або готовий сприймати інформацію від фахівця про реальну ринкову ситуацію і адекватної стартовою ціною.

Резюмуючи вище сказане, зазначу, що зараз ринок покупця. І якщо продавець не поспішає і готовий спробувати або неспішно “попродавали”, то потрібно дати йому таку можливість, самому без Вашої допомоги. У власника завжди повинен бути вибір набити власних шишок або продати квартиру швидко і вигідно, звернувшись до професіонала.

Що краще, усні домовленості або ексклюзивний договір? давайте спробуємо розібратися.

Деякі власники, які прийняли рішення продати свою квартиру самостійно, наштовхуються на безліч складнощів, намагаються багато місяців продати квартиру самостійно, але результату немає. Чому так трапляється? Сьогодні в Києві пропозиція на ринку як первинної так і вторинної нерухомості перевищує попит у 10 разів! І в цій ситуації без кваліфікованого фахівця не обійтися.

Кваліфікований ріелтор працює тільки по ексклюзивним договорами.

Таким кваліфікованим фахівцем, може бути ріелтор, який має недавній досвід аналогічних продажів. Фахівці високого класу заробляють відповідні своїм статусом комісійні. Як правило це від 5% до 6% від суми фактичного продажу. Я беруся тільки за ліквідні на мій погляд об’єкти – це квартири, які мають високу вартість в бюджеті від 100 000 $ вище. Вони можуть бути цікаві для покупця.

Одним з найважливіших факторів успішного продажу є довірчі відносини між власником квартири і ріелтором. Документом, що підтверджує такі відносини є “Ексклюзивний Договір”. Де власник передає ексклюзивне право на продаж своєї квартири тільки даному ріелтору і нікому іншому. У свою чергу ріелтор зобов’язується продати квартиру в домовлений термін за максимально вигідною для власника ціною.

Для чого потрібен Ексклюзивний Договір?

Цей документ покладає певні зобов’язання на сторони і резонно контролювати і вимагати виконання даних умов. Розглянемо ще один приклад, де ріелтор і власник вирішили не підписувати договір, а обмежилися усними домовленостями. В цьому випадку ріелтор може поробовать попродавали Вашу квартиру не гарантуючи результат. І коли пройде час і квартира буде не продана, Вас чекає розчарування. Упущений найдорожчий в світі ресурс – час, яке не повернеш ні за які гроші. і якщо квартира пів року назад коштувала до прмере 100 000 $, то сьогодні її буде складно продати навіть за 90 000 $.

Швидко і якісно може бути тільки за дорого!

Чим говорить небажання однієї з сторін підписувати ексклюзивний договір? В першу чергу це недовіра до ріелтору з боку власника. Якщо ріелтор готовий працювати без договору на усних домовленостях, значить він не готовий нести відповідальність і працювати на результат в конкретному проміжку часу.

При співпраці з професійним ріелтором і підписання Ексклюзивного договору можливо продати квартиру в термін до двох місяців з максимально вигідною ринковою ціною, яка існує на момент продажу.