Дорого чи Дешево? Як визначити?

Стандартна ситуація. Дзвінок потенційного клієнта. Добрий день, мені Вас порекомендували як хорошого ріелтора, допоможіть здати квартиру в довгострокову оренду. Після короткої презентації я повідомляю, що комісійні агенції становлять 100% і їх повинен заплатити власник. Далі пауза і після буря обурення, як Ви могли таке сказати? !!! Нехай заплатить орендар! Я платити не буду!

Наше радянське минуле виховало цілі покоління “халявщиків”, які вважають, що за послуги платити не обов’язково. Цілком нормально отримати слушну пораду і звільнитися банальним спасибі. Для деяких обивателів головною метою є отримати послугу безкоштовно і як не дивно в Україні це можливо. Уявіть ситуацію. Приходьте Ви в магазин, берете з полиці батон хліба і замість того, що б самому заплатити, наполягаєте на тому що б покупку оплатив касир або незнайомець з черги. Чи не правда абсурдно?

Пам’ятайте! Послуга цінна рівно на стільки, скільки за неї заплатили.

Клієнтом є той хто платить гроші. Ви розраховуєте на те, що платити повинна тільки інша сторона? Так, це можливо, але агент в такому випадку буде відстоювати інтереси тієї сторони, яка йому заплатить. Вашу квартиру покажуть одну з десятка і якщо все ж вона сподобається потенційному покупцеві або орендареві, то агент буде торгуватися з Вами до останнього, що б максимально збити ціну. Адже він працює в інтересах того, хто платить.

Досвід агентів з нерухомості в Німеччині і США.

До нас звернувся клієнт, якому необхідно зняти в оренду на півроку апартаменти в Мюнхені Німеччина. Бюджет до 800 Євро на місяць. Зв’язалися з німецьким колегою, який має великий досвід успішних угод в даній спеціалізації. Агент з Німеччини з радістю погодився виконати роботу. Так ось ближче до справи. Він озвучив розцінки агентства. 800 Євро передоплата за 1 місяць +2000 євро повертається депозит + комісія агентства 2000 євро! Це 250% з орендаря! У США агенти з нерухомості домовляються з власником здати приміщення зі сплатою комісійних 100% а в термінових випадках 200%.

Ціна і цінність послуги вимірюється не сумами комісійних а вигодою. Мої високі комісійні дають мені можливість продати або здати в довгострокову оренду Ваш об’єкт нерухомості від 15% до 60% дорожче ніж якби Ви робили це самі або з іншим ріелтором. Проста математика: чим більше посієш зерен тим більший збереш урожай.