Поговоримо про паркани. Чи потрібен біля будинку високий паркан?

Чи потрібен в будинку високий паркан? Поговоримо про парканах. Про необхідність високого паркану. Традиції на рахунок облаштування житлового простору у різних народів можуть бути діаметрально протилежними.

У цій невеликій статті поговоримо про парканах. Наприклад в США прийнято залишати абсолютно відкрите для всіх простір на галявині перед будинком, а якщо ставити паркан то тільки на задньому дворі щоб приховати різний мотлох. Зовсім інші традиції в українців, де висота і протяжність зборів рекордні в усьому світі.

Міцний високий паркан говорить про бажання власника мати додаткову безпеку і бажанні приховати від сторонніх очей своє приватне життя. Купуючи або знімаючи в оренду приватний будинок, серед багатьох важливих параметрів, важливим є наявність і стан паркану. Моя сім’я стрімко зростає і ми вже не поміщаємося в квартирі. За кілька років ми жили в різних приватних будинках з різним станом забору.

Чи потрібен в будинку високий паркан? Мій досвід.

Коли переселилися в перший будинок відразу подбали про додаткову безпеки. У будинку до нас довго ні хто не жив. Забір вдавав із себе гнилої трухлявий “штахет” з безліччю дірок, через які міг легко пройти не зачепивши нічого маленький слон. Що говорити про сусідів, які ходили на наш город як до себе додому і ласували плодами нашого городництва.

Ми вирішили завести охоронного пса, попередньо вивчивши особливості охоронних порід. Зупинилися на Кобеле Кані-Корсо. Щеня швидко ріс і став охороняти периметр нашої ділянки, що відразу не сподобалося сусідам. Гучний басовитий гавкіт нашого Буцефала чули сусіди з околиць. Раніше працівники перевіряючих служб (Київенерго, Київгаз, Водоканал) відкривали хвіртку ударом ноги і заходили без стуку і попередження. Буцефал провів з ними роботу і наш будинок стали обходити стороною.

Ми зіткнулися з іншою проблемою, Буцефал раз у раз проламував в паркані нові дірки а там де висота не перевищувала півтора метра він з легкістю перестрибував паркан. Нам довелося замовляти і встановлювати новий паркан.

Високий паркан як необхідна умова для здачі будинку в оренду.
При пошуках нового будинку, одним з важливих умов, була наявність якісного високого паркану по всьому периметру ділянки. Ми знайшли такий будинок – по всьому периметру був паркан з бетону висотою 2 метри. Але як виявилося надалі він був зроблений з бракованого сировини. Забір складався з набраних плит висотою по пів метра і довжиною 2 метри. Від сильного вітру плити хиталися, тріскалися і падали.

Зараз ми живемо в третьому за рахунком будинку, де паркан з цегли і каменю висотою в два з половиною метра і він нас повністю влаштовує. У нас з двох сторін двору є автоматичні ворота для заїзду авто і це теж великий плюс.

Власники в Україні як правило велику увагу приділяють саме фасадній стороні паркану, роблячи її масивної і грунтовною. Вхідні ворота прикрашають куванням з позолотою, вінчаючи композицію власним гербом. Але паркан, який межує з сусідами може бути номінальним у вигляді натягнутої сітки або тонких листів металу. Якщо паркан прозорий це додаткова провокація для собаки.

В Україні я вже знаю як і де знайти будинок з капітальним парканом. Але ось в США не знаю як йдуть справи там і як бути з великим псом в будинку. Якщо у Вас є досвід знімання в довгострокову оренду будинків в США прошу поділитися своїм досвідом.