Портали нерухомості – могильники бізнесу нерухомості?

Портали нерухомості. Могильники бізнесу нерухомості? Вчора мені довелося бути слухачем на щорічній конференції Київського відділення АФНУ. Промовці змінювали один одного один за іншим. В основному це були розробники, топ менеджери і власники різних порталів нерухомості. Виступаючі багато і солодко віщали про різних корисних “фічах” і інструментах, які повинні допомогти ріелтору в його нелегкій справі.

Для зручності фахівців ринку нерухомості пропонуються: зручна, інтуїтивно зрозуміла CRM, кросспостінг оголошення на всі портали нерухомості, бази даних та багато іншого. Портал mesto.ua пішов ще далі і запропонував допомогу у виготовленні банерів, 3D тури, аерофотозйомка, і ще багато багато іншого.

Портали нерухомості це друзі чи вороги?

Більшість присутніх в залі професіоналів зустріли зі схваленням “благу” ініціативу наших помічників – порталів нерухомості. І на перший погляд дійсно, ніби як немає причин для побоювань. Адже портали нерухомості – це наші помічники? Далі слово взяв Міжнародний член Ради Директорів NAR США в 2018 р, TRC, CPM, член FIABCI, World Council of Brokers Артур Оганесян, який має колосальний досвід практичної роботи в різних професійних комітетах і групах як в Україні так і в інших країнах світу.

Артур Павлович назвав цих “помічників” могильниками ріелторського бізнесу.

Насправді кожен портал нерухомості в першу чергу це прибутковий проект, який створений для отримання доходу. Портали нерухомості створюють у себе сприятливе середовище для збору цінної інформації. Вони збирають інформацію про покупців і продавців нерухомості, що б надалі продавати її дорого ріелторам. Я вів бесіду з одним з керівників відомого порталу з міжнародними інвестиціями. Так ось, він повідав, що мета їх компанії в майбутньому скасувати професію ріелтора за непотрібністю. Мета порталів пов’язувати продавця і покупця нерухомості без участі ріелтора і за цю послугу їм будуть платити так, як раніше платили ріелторам.

Але проблема в тому що за регулювання ринку нерухомості беруться непрофесіонали а ті, хто хоче швидкої наживи. Я провів моніторинг найпопулярніших і відомих порталів нерухомості в знайшов там десятки а то і сотні фейковий оголошень з перекрученою а то і зовсім не правдивою інформацією. З’являються цілі рубрики “без посередників”.

Який вихід є з цієї ситуації?

З моменту виникнення донині ріелтор (фахівець з продажу, агент з нерухомості) був і залишається головною фігурою успішної операції. У США на батьківщині ріелторського бізнесу 92% обивателів добровільно звертаються за послугами до ріелторів. Але ж вони продають один з найдорожчих і цінних товарів в світі. І не дивно, що різні “ділки” хочуть нагріти руки на цій прибутковій справі. У деяких країнах на рівні урядів створюються і лобіруются законопроекти для контролю і навіть повного скасування ріелторського бізнесу.

Вихід простий. Це об’єднання професіоналів на основі правил, написаних понад 100 років тому. Створення майданчиків в мережі інтернет, де будуть розміщуватися тільки перевірені оголошення від професіоналів. Артур Павлович навів цікавий приклад, показавши пропозиція на продаж будинків в одному штаті США від двох порталів. І результат був приголомшливим. На професійному, закритому ріелторському порталі було в два рази більше пропозицій ніж на інших (ріелторському) порталі, який брав інформацію з відкритих джерел, тобто звідусіль.

Вищий пілотаж, коли фахівець з продажу нерухомості, підписавши договір з клієнтом за лічені тижні продає об’єкт за своїми внутрішніми каналами, пропонуючи його колегам в закритій базі і не виставляючи пропозицію в відкриті джерела. Наша перемога в об’єднанні професіоналів для протистояння різним “ділкам”, готовим нагріти руки на настільки прибутковому бізнесі.