Продати квартиру самому або з ріелтором?

Ви прийняли нелегке рішення продати квартиру. Тепер необхідно вирішити чи готові Ви продавати її самі або звернутися до фахівця. Нижче розповім як підготувати квартиру до продажу і, власне кажучи, як її продати. А далі вирішувати Вам.

В першу чергу необхідно ознайомитися з документами встановлюють право власності на квартиру і родинними зв’язками. Це може бути свідоцтво про право власності, договір купівлі продажу, довідка про приватизацію, дарча і тд.

Якщо хочете швидко і якісно, ​​це можливо тільки за дорого!

Квартира може бути в сумісній власності кількох дорослих і малолітніх власників. Залежно від терміну давності документа можуть виникати податки від продажу від 1% до 7%. У деяких випадках для продажу квартири потрібен спеціальний дозвіл опікунської ради.

Передпродажна підготовка квартири.

Далі звільняємо квартиру від мешканців і всіх предметів їх присутності. Важливо завчасно вивезти все те, що Ви не плануєте залишати в квартирі після продажу. І все те, що не знадобиться новим власникам. Необхідно почати процес виписки всіх прописаних для подальшого отримання порожній форми про зареєстрованих осіб на об’єкт продажу.

Після виконання перших двох пунктів можна переходити до збирання в квартирі. Її можна зробити власними силами або замовити послугу клінінгової компанії. Далі запрошуємо професійного фотографа, який робить фото і відео зйомку. Робимо всебічний моніторинг ринку і визначаємо стартову ціну. Важливо, що б стартова ціна була реальна – чи не завищена або НЕ занижена.

Важливо бачити ціну вже проданих аналогічних квартир в Вашому районі за останній період. Немає сенсу переглядати пропозиції з продажу в OLX, адже це статистика побажань власників, яка не може відображати реальну ситуацію на ринку продажів.

Визначившись з правильною стартовою ціною пишемо оголошення з продають текстом. Далі рекламуємо Вашу квартиру на сорока джерелах в мережі інтернет, привласнюючи, для більшої ефективності, оголошенням статуси VIP і TOP. Розміщуємо на вікні великий банер. Оповіщаємо всіх фахівців і професіоналів про Вашій квартирі.

Показуємо квартиру покупцям.

Організовуємо перегляди і дні відкритих дверей для покупців і ріелторів. Важливо не продавати квартиру першому охочому, а отримати всі пропозиції від потенційних покупців і вибрати найвигіднішу. У процесі продажу вже необхідно готувати всі документи, які попросить від Вас нотаріус. В силу бюрократичної системи українських чиновників, всі документи можливо зібрати в період до одного місяця.

Якщо слідувати інструкції, наведені в цій статті, квартира продасться за ринковою ціною в період до трьох місяців!

Визначившись з покупцем берете завдаток. При відмові покупця від покупки завдаток залишається у Вас. А при Вашому відмову Ви повертаєте завдаток в двократному розмірі. Коли всі документи готові призначається дата зустрічі у нотаріуса. На угоді повинен бути присутнім представник банку.

Безпосередньо перед зустріччю з нотаріусом, за кілька днів до того, збираємо всі акти звірки по комунальним платежам. Це гаряча і холодна вода, опалення, електроенергія, і обслуговування будинку. Платимо за найостаннішими рахунках. Рахунки за інтернет, домофон і телефон не належать до продажу квартири і їх можна ігнорувати.

Добре, коли у нотаріуса створені всі умови для здійснення угоди. Є кімната переговорів, що вміщає всіх учасників угоди, є представник банку, машинка для перевірки і перерахунку грошей, чай, кава, печиво … І останнє, можна піти весь цей шлях самостійно з великою ймовірністю помилок.

Можна доручити цю нелегку справу фахівцеві, який заощадить Ваш час. Чудово, коли від моменту рішення про продаж і до самої угоди проходить близько двох місяців, це оптимальний час що б все встигнути. Всім вдалих продажів!