Промова Tamer Argun Executive Director в RE / MAX Ukraine на конференції АФНУ.

Виступ Tamer Argun Executive Director в RE / MAX Ukraine на щорічній конференції Київського відділення АФНУ (Асоціація Фахівців з Нерухомості України).

Дякую Асоціацію Фахівців з Нерухомості України за запрошення виступити на на щорічній конференції Київського відділення АФНУ. У зв’язку з глобальними змінами не тільки в Україні але й в усьому світі, я хочу донести до Вас інформацію з тієї країни, звідки приїхав. Я з Туреччини, в Києві живу вже два роки. Наші країни пов’язані спільною історією і в останні роки зв’язки стали більш плідними. Економіки і громадяни Туреччини і України стають все ближче один до одного. Туреччина, як зараз Україна теж переживала глибоку кризу, але 15 років тому. З тих пір в Туреччині відбулися значні зміни.

Я народився і виріс в Стамбулі і одного разу просто перестав впізнавати своє рідне місто, на стільки швидко він змінював свій вигляд. З’являлися нові будови, торгові центри та об’єкти інфраструктури. З ростом економіки, громадяни стали заробляти більше грошей. І відповідно стали більше витрачати на себе, купуючи нові автомобілі та нерухомість. Жителі Туреччини стали більш вимогливі до якості продукту.

Tamer Argun розповідає як RE / MAX розвивався в Туреччині.

Будівельний бізнес є локомотивом економіки і багато підприємців стали займатися цим прибутковим бізнесом. В країну прийшли міжнародні мережеві компанії, які диктували свої умови. Серед шести великих агентств нерухомості піонером освоєння турецького ринку нерухомості була і компанія RE / MAX.

Спочатку RE / MAX зіткнулася з типовими як для Туреччини так і для України запереченнями місцевих компаній. Про ці заперечення в Україні та протидію говорив попередній оратор: Міжнародний член Ради Директорів NAR США в 2018 р, TRC, CPM, член FIABCI, World Council of Brokers Артур Оганесян. Мовляв, ринок не той, у них не вийде, у нас так не працюють, у нас менталітет інший і багато іншого. Але пройшло 15 років і зараз на своєму досвіді RE / MAX довів спроможність моделі ведення цивілізованого прозорого чесного бізнесу.

І ті компанії, які були противники даної моделі або інтегрувалися в RE / MAX або пішли з цього бізнесу. Офіси RE / MAX стали відкриватися в великих містах Туреччини, після в середніх і далі в дрібних, після чого RE / MAX став домінувати, поглинувши 40% ринку нерухомості Туреччини. Запорукою успіху стала бізнес модель, яка довела свою успішність в 110 країнах світу.

Tamer Argun говорить про перспективи розвитку RE / MAX в Україні.

У місцевого ріелторського співтовариства залишалося всього три шляхи: приєднатися, використовувати правила ведення бізнесу або піти з ринку нерухомості. Те, що я зараз спостерігаю в Україні, мені нагадало ситуацію в Туреччині 15 річної давності. Зростання економіки, пошук виходу з ситуації, розвиток ринку нерухомості і будівельного бізнесу. Саме з цього ми зараз вже повинні бути готові до зміни ситуації в Україні.

І тепер, мої друзі з ринку нерухомості Туреччини вибрали вузьку нішу і сфокусувалися на ній. Хоча раніше їх зона компетенції була значно ширше. Я звичайно можу нескінченно довго дивитися на зірки, дивитися як працюють інші і розповідати про RE / MAX. Але моє щире бажання донести до Вас важливу актуальну інформацію, яка допоможе Вам орієнтуватися в змінах ринку нерухомості в Україні і не втратити майбутнє, яке вже стукає у Ваші двері.