Про франшизу для агентств нерухомості.

Щойно мені довелося бути присутнім на презентації франшизи СПП від Івана Змійчука. Її девіз – “ділись та багатій”. Наразі тема франшизи у сфері нерухомості нова для України. Не дивлячись на це тема досить популярна. По суті франшиза – це оплатна передача прав на використання певної системи бізнесу і на використання популярного бренду.

Ми звикли бачити франшизу у сфері ресторанів швидкого харчування: випічки, кав’ярень, ресторанів. Але франчайзинг добре зарекомендував себе і у сфері нерухомості. Цікавий рейтинг світових франшиз Агентств Нерухомості в 2018 році. Так ось в топ 100 за інформацією сайту «franchisedirect» є чотири агентства нерухомості. Нижче наведу список згідно популярності. 

  • RE/MAX
  • Century 21
  • Coldwell Banker Residential
  • Engel & Völkers

Всі ці компанії зареєстровані в США. Поговоримо про франшизи агентств нерухомості в Україні. Я знайшов п’ять компаній, які пропонують скористатися їх франшизою.

  • АН Valion – 12 років на ринку, 6 офісів. Київ, Харків, Миколаїв.
  • Park Lane – 12 років на ринку, 6 офісів, 283 агента у м. Києві.
  • Благовіст – 26 років на ринку, 8 офісів, 383 агента у м. Києві.
  • RE/MAX – 3 рокт на ринку, 11 офісів, 67 агентів у містах: Київ, Одеса, Запоріжжя.
  • СПП Івана Змійчука буде “упакована” та презентована на початку 2019 року.

Новачок українського ринку компанія RE/MAX в Україні функціонує всього три роки. У цьому агентстві налічується вже 67 агентів. Агентство покриває вже три міста Київ, Одесу та Запоріжжя. Незабаром відкриються нові офіси в у Дніпрі та Сумах. Уже сьогодні у RE/MAX рекордна, найбільша кількість офісів. За результатами незалежної експертної оцінки на Міжнародному діловому форумі #BIGBRANDS 2018 RE/MAX визнана кращою франшизою у галузі послуг! 

Міжнародна глобалізація проникає в усі сфери діяльності бізнесу. Україна не залишиться осторонь від цих процесів. Упевнений, що незабаром франшиза нерухомості України буде розвиватися Більш активними темпами сусідній в Туреччині кількість офісів RE/MAX вже 260 а кількість агентів близько чотирьох тисяч. В Італії 392 офіса і близько трьох тисяч агентів. У Португалії 286 офісів і 6625 агентів. У маленькій Литві чотирнадцять офісів і 148 агентів. У Чехії 122 офісів.

Зовсім скоро настане той час коли я в Україні кількість офісів RE/MAX буде обчислюватися трьох значними цифрами. Зовсім скоро в Україні з’являться і інші міжнародна учасники ринку. Думаю що в майбутньому в Україні будуть представлені великі потужні агентства нерухомості і ринок буде розвиватися більш динамічно за встановленими світовими правилами і стандартам.