Ріелтори України давайте об’єднуватися!

Вирішив вступити в усі ріелторські організації та спільноти України. Для мене це рішення логічно, так як я хочу бути в курсі всіх подій і важливих рішень, що стосуються моєї професії. І тут зіткнувся, прямо сказати, з протидією багатьох з колег. Посипалися як літня злива на мою голову питання: навіщо, чому, ти добре подумав? Я наївна людина. який хоче принести користь суспільству зіткнувся з сильною протидією, давайте розберемо причини такого ставлення.

Чи є єдина позиція ріелторів з ключових питань?

Я можу припустити, що дружити проти когось а не на благо загальної ідеї на багато цікавіше для деяких лідерів думок, які розглядають своє членство в різних організаціях і спільнотах в своїх особистих корисливих цілях. Мені довелося мати досвід роботи в міжнародних компаніях, де керівник представництва призначався максимум на 3 – 4 роки і після його змінював інший претендент. В реаліях українських ріелторських організацій в прядки речей переобирати президента по три рази з терміном повноважень 6 років і більше, нагадує виборну систему нашого східного сусіда.

При всьому при цьому не заохочується плюралізм думок і є авторитетна думка керівництва. Хто проти, той не вписується в структуру організації. Ця ситуація нагадала мені час правління більшовиків, де неугодних розбирали на партзборах і публічно засуджували. Але ж ми всі працюємо в одній професії і повинні відстоювати свої інтереси. Зараз в уряді України йде обговорення нового законопроекту про регулювання ріелторської діяльності та важливо в даний момент виробити єдину позицію ріелторського співтовариства.

Така ситуація вже була у наших сусідів.

Пару слів про схожій ситуації в сусідній Туреччині. Там як і в Україні було кілька місцевих організацій, які ніяк не могли домовитися я між собою і виробити загальний план. Держава самі, без участі ріелторів прийняли закон про ріелторську діяльність. Де жорстко обмежили права учасників ринку нерухомості. Постраждали всі. І тільки міжнародні компанії та банки надалі вплинули на уряд Туреччини і разом внесли поправки в закон. Зробивши його цивілізованим і максимально наблизивши до міжнародних норм.

Думаю, що зараз ще не пізно почати діалог між основними учасниками ринку нерухомості України для вироблення та подання єдиної позиції з питання законодавства в сфері ріелторської діяльності в Україні.