Скільки заробляє агент з нерухомості в США?

Колеги цікавляться, а скільки ж заробляє агент з нерухомості в США. Деякі думають що багато а інші просто не знають. Давайте проллємо світло на це питання.

Продає і здає в оренду будинки в США агент з нерухомості. Агентом з нерухомості можна стати після проходження спеціального навчання та успішного складання іспиту. Агент отримує ліцензію, яку він повинен “припаркувати” у брокера. Брокер це керівник агентства найманий директор або власник бізнесу.

Який % комісійних бере агент з нерухомості в США?

Стандартна ставка комісійних це 6% від суми угоди. Її оплачує власник нерухомості. Круто скажіть Ви. Адже при середній вартості будинку в 800k $ сума комісійних становить 48k $. Все вірно, але ця сума ділиться між усіма учасниками угоди. 6% діляться порівну між агентом покупця і агентом продавця. У США покупець не платить комісійних і агенту покупця платить комісійні агент продавця.

Залишилося 3%, які діляться між брокером і його агентом в різній пропорції від рівня залучення в угоду брокера і від досвіду агента. Ця пропорція різна і може бути від 50/50 до 90/10, де 90% йде агенту. 90% від угоди отримують самі “просунуті” агенти. Так звані “зірки”, яких не треба вчити, вони регулярно приносять в агентство угоди на великі суми. Такі агенти на вагу золота для брокера і їх найчастіше важко утримати. Брокери створюють найкращі умови, що б агент не пішов до іншого брокера.

Давайте порахуємо що залишається на руки.

Але це ще не все відрахування. Агент сплачує брокеру щомісячну абонентську плату за право бути в агентстві і ця плата пропорційна його комісійним. Чим вище відсоток комісійних тим вище щомісячний внесок в агентство. Так само агент веде комерційну діяльність і за законом США з кожної угоди повинен заплатити податки. Ще у агента виникають витрати на навчання, оплату членських внесків в різні організації і асоціації. Витрати на просування рекламної кампанії, право знаходиться в МЛС витрати на поліграфію та рекламу.

Тепер прикинемо, скільки грошей отримає агент на руки з середньою угоди. Нагадаю, що при середній вартості будинку в 800k $ і при виплаті усіх витрат і поділі комісії агенту залишається від 10k $ до 20k $. Виходить від 1% до 2,5% від суми угоди на руки. Активний агент може здійснювати близько 2 угод на місяць і навіть найскромніші комісійні значно перевищують середньо статистичну зарплату в США.

Цей заробіток обгрунтований високою кваліфікацією продавця найдорожчого товару в світі.