Сусідство архітектурних стилів різних епох на Оболоні.

Зараз спостерігається змішання архітектурних стилів різних епох в одному на Оболоні. Середина 70-х років минулого століття відзначено масовою міграцією сільських жителів в столицю. Для цих зростаючих потреб був запроектований цілий район. Буквально за кілька років на заливних луках Оболоні з’явився найсучасніший район площею квартир 3 000 000 м.кв.

Для захисту від затоплення берегову лінію підняли на 5 м. І зміцнили її бетонними плитами. Розрахунки врахували близькість району до Київського моря і навіть при аварії на греблі Оболонь не повинно затопити.

Архітектори і проектувальники Оболоні відмовилися від типового розташування вулиць. Оболонь ділилася на мікрорайони в формі сот. У кожній соте були побудовані універсам, школи, дитячі садки та інші об’єкти інфраструктури. Основні магістралі Оболоні відразу робилися широкими з двостороннім рухом.

Початок забудови Оболоні.

У 70 – 80-ті роки Оболонт забудовувалася 9 поверховими будинками 96 серія і “чешки” і 16 поверховими будинками серії БПС і КТ. Це панельні будинки, висота стель не перевищує 2.75 м. А пложадь квартир однокімнатних – близько 34 кв.м, двокімнатних -50 кв.м, трикімнатних – 70 кв.м.

У радянську епоху правління Брежнєва головною метою було забезпечення житлом широкого кола громадян. Будували багато і кількість було важливіше якості. Термін експлуатації таких будинків до капітального ремонту або знесення становить не більше 50 років. Виходячи з цього факту багато з цих будинків вже переступили планку придатного для життя житла або в щільну підбираються до цього терміну.

При розвалі СРСР починаючи з 1991 року почали будувати будинки по спец проектів. Їх можна відрізнити за характерною облицювальної плитки на фасаді будівлі, яка вже почала обсипатися. У той час була гостра нестача якісних матеріалів, будували з того, що було під рукою. У будинках цього періоду як правило, не якісні комунікації.

Нові ЖК стали еталоном комфортного життя на Оболоні.

Після 2000 року в Києві починають будується Житлові Комплекси, які включають в себе не тільки житлові споруди а цілу інфраструктуру з дитячими садами, школами, магазинами, салонами, ресторанами, аптеками. Такі будови вийшли на новий рівень комфорту і пропонують мешканцям закриту територію з охороною, підземний паркінг і власну експлуатаційну контору. Найперші ЖК з високим рівнем комфорту з’явилися в Києві на Оболоні вже з 1998 року.

Зараз Оболонь не дивлячись на те, що вважається спальним і знаходиться в видаленні від центру Києва – є одним з найпрестижніших і дорогих!

Нижче зазначу одні з найцікавіших і сучасних Житлових Комплексів Оболоні:

  • ЖК “Smart Plaza Obolon”
  • ЖК “Park Stone”
  • ЖК “Obolon Residences”
  • ЖК “ObolonSky”
  • ЖК “Оазис Оболонь”
  • 28 поверхові висотки проспект Героїв Сталінграда 12Е і 12Ж
  • Каскад з багатосекційних будинків проспект Героїв Сталінграда 24 і 24а


Оболонь багатогранна і неповторна як стиль еклектика. Вона унікальна чистим повітрям, близькістю до набережної Дніпра, пішохідною доступністю до метро. Тут кожен може знайти для себе нерухомість в своєму бюджеті від панельної дев’яти поверхівки 96 серії до шикарних апартаментів в ЖК “Obolon Residences”. Цінник широкий від 800 $ за м.кв. до 4000 $ за м.кв. І звичайно вибір завжди залишається за Вами!