Хто впливає на процес продажу квартири?

Чиновники і державні службовці. Від їх моторності залежить швидкість отримання різних довідок і дозволів. В основному всі необхідні документи роблять і видають в недавно відкрилися ЦНАП (Центр Надання Адміністратівніх послуг). Прискорити процес можна замовивши швидке оформлення по більш дорогому тарифу або заручиться підтримкою нотаріуса, який підготує відповідний запит.

Судді, державні виконавці та реєстратори. У деяких випадках для проведення продажу необхідно зняття заборони на продаж. Така заборона може виникнути за рішенням суду, прокуратури, виконавчої служби, або інших державних органів. Для зняття такого арешту необхідно звернеться в ту організацію, яка його наклала або в суд. отримати відповідне рішення і зареєструвати зняття у державного реєстратора.

Опікунська рада. Необхідний в тому випадку. коли власниками квартири, що продається є неповнолітні діти. Рада розглядає запит і вивчає законність угоди. Стежить за дотриманням прав дитини.

Хто необхідний для продажу квартири?

Співробітники комунальних підприємств. Перед вчинення продажу квартири необхідно отримати акти звірки від всіх комунальних організацій, які обслуговують Ваш будинок. Це може бути ЖЕК, ОСББ, Київенерго, Водоканал. Вам необхідно погасити всі борги по споживанню електроенергії, опалення, гарячої та холодної води, обслуговування прибудинкової території.

Зараз всі ці організації мають своїх власників як держава Україна так і приватних або юридичних осіб. У кожної “контори” свої правила і приписи. І тут потрібно може бути побігати і вистояти довгу чергу для отримання всіх довідок та актів звірки.

Оцінювач нерухомого майна. Складає пакет документів по оцінці Вашої квартири, що продається. Деякі власники щоб уникнути сплати високого податку за допомогою недобросовісних оцінювачів занижують оцінку квартири. Що може в майбутньому створити проблему як для продавця так і для покупця. Існують шахрайські схеми незаконного заволодіння власністю і одна з лазівок шахраїв це занижена оцінка.

Представник банку. Для законного проведення за безготівковим пасчету процесу купівлі продажу квартири необхідна присутність представника банку. Він готує відповідний договір і видає на руки оригінали платіжних документів, що свідчать про факт оплати.

Нотаріус. Нотаріус готує договір купівлі продажу, перевіряє зібраний пакет документів, і запевняє законність угоди.

Для чого потрібен ріелтор?

Ріелтор. Спеціаліст з продажу нерухомості. який від імені і за дорученням власника проводить ряд ефективних заходів по продажу об’єкта нерухомості. Як правило між власником і ріелтором підписується ексклюзивний договір про надання послуг, де вказуються терміни і стартова ціна продажу.

Мета і завдання ріелтора продати Вашу квартиру в домовлений термін за максимально вигідною ціною. Ріелтор може підказати які документи зібрати і до кого звернутися з того чи іншого питання. Але, ріелтор не виконує функції інших фігурантів оборудки. Він не є водієм, фінансовим аналітиком, провісником, чиновником, оцінювачем або нотаріусом.