Чи потрібен договір на пошук об’єкта?

Чи потрібен договір на пошук об’єкта або можна працювати на чесному слові? Сьогодні спілкувався з колегою, який працював з клієнтом на пошук об’єкта нерухомості. Він показав клієнту двадцять пропозицій. Але за словами замовника: “це все не те, що він хотів”.

Як надходити в таких випадках? Коли з клієнтом працюєш досить довго, але не можеш задовольнити його потреби Я вважаю що до першої зустрічі з потенційним клієнтам необхідно підготувати опитувальний лист лист. Де дуже докладно і з різних сторін ставлять запитання: бюджету, метражу, розташування. Ще багато, багато інших великих і дрібних питань. В процесі опитування можуть спливти нові обставини або побажання клієнта. Зрештою клієнт може для себе скласти як пазл картинку свого бажання і конкретизувати його.

Ріелтор як психолог повинен виявити справжні потреби клієнта.

Частково дана робота схожа на роботу психолога, де він задаючи інтерв’юеру правильні питання, отримує відповідь про мотиви і справжніх бажаннях. В результаті потенційний клієнт може прийти до висновку, що його бажання нереально і відмовитися від наміру купити. Або, сформулювавши запит максимально конкретно і точно, змінити свій запит.

Пряма мова колеги “Часто клієнти Купують не те, що хотіли на початку. Концепт змінюється по дорозі.”

Після заповнення опитувального листа Ви, як фахівець в нерухомості, повинні для себе зрозуміти – чи зможете Ви знайти даний об’єкт. І якщо Вам по зубам цей “міцний горішок”, то наступним кроком буде підписання договору на пошук об’єкта. Я вважаю, що в договорі має бути зазначено певний термін і кількість знайдених і показаних об’єктів. Наприклад Ви погоджуєтесь, що в період до двох тижнів покажіть п’ять варіантів, які відповідаю вимогам клієнта, описаним в опитувальному аркуші і прикріпленим до договору.

Договір на пошук допоможе заощадити час.

За результатом клієнт оплачує вам комісійні. Це може бути відсоток від покупки або якась певна сума. Моя думка, що тільки так можна працювати на пошук. Виходячи з нинішніх реалій мало хто підписує договір з потенційним покупцям, який шукає нерухомість. Для покупки часто ріелтор виступає безкоштовним гідом, який показують клієнтові місто. Водить його по різних будинках або квартирах. Клієнт робить для себе висновки. Отримує від Вас аналітику. А після приймає рішення і сам без вас купує вподобаний об’єкт.

Я вважаю, що фахівець високого класу коштує дорого. Його досвід експертність і відповідно його час монетизовані в певну суму грошей. Чим дорожче коштує Ваша послуга і чим конкретніше буде запит від потенційного клієнта тим імовірніше, що обидві сторони процесу будуть працювати максимально ефективно. Думаю, що такого роду докладний опитувальний лист і договір із зазначенням термінів і вартості допоможуть Вам у Вашій роботі.