Який розмір комісії доречний і як правильно ділитися?

Який розмір комісії доречний і як правильно ділитися? Я нарахував 5 моделей роботи з клієнтом, які застосовуються в роботі різних Агентств Нерухомості. Йдеться про легальні, законних моделях. Я не беру до уваги кримінальні або шахрайські схеми. Як показала практика, всі вони мають право на життя, так як довели свою ефективність.

Підписання ексклюзивного договору між клієнтом і RE / MAX дає можливість ефективно працювати абсолютно з усіма учасниками ринку, які сповідують різні моделі.

5 основних систем роботи з колегами та клієнтами.

Модель Ільдара Хусаинова реалізована в його Агентстві Нерухомості “Поверхи”. Суть така, зібрати всі пропозиції з продажу та запити на покупку в одну базу. Комісійні в розмірі 1%. Для деяких клієнтів звучить заманливо а колеги обурено називають це демпінгом. Але давайте розберемося. 80% угод знаходиться в низькому ціновому сегменті і 1% з кожного боку + фіксована сума при виконанні всіх математичних дій може зрештою призвести до загальних 10% комісійних! Мета у Ільдара як у рибалки, який мережею з дуже дрібними віконцями намагається виловить всю рибу у водоймі аж до малька. Іншими словами закрити всі угоди всередині агенції.

Модель Благовіст. На даний момент найбільше агентство Нерухомості в Києві протягом 27 років успішно закриває по 500 угод щомісяця. Клієнтом Благовіст є на 80% покупець. Маючи під рукою найбільшу базу актуальних об’єктів від власників, агент Благоваест, підписавши договір на пошук об’єкта, за лічені дні може реалізувати потребу покупця. За це покупець платить 5% комісійних. Якщо в угоді бере участь колега з іншого агентства, то комісійні від клієнтів своїм агентам сплачуються в розмірі 2,5%. Загальна сума комісії зі всіх учасників угоди не перевищує 5%.

Модель Артура Оганесяна безпосередньо пов’язана з побудовою МЛС (Мульти лістингових системи). Де колеги, які підписали між собою звід правил і кодекс етики без винятків пропонують половину своїх комісійних того, хто приведе покупця. За словами Артура Павловича ця система з успіхом зарекомендувала себе в США і працює понад 100 років. У цьому випадку основним клієнтом є продавець (власник) нерухомості, який підписує з ріелтором ексклюзивний договір зі сплатою комісійних 5 – 6%. Покупець не платить комісійних!

Модель Зіновія говорить про те, що комісійні платить клієнт. Клієнтом є той, хто замовив послугу і підписав договір. Клієнтом може бути як покупець так і продавець. У даній системі рекомендується оплата за послуги від 2,5% до 3% комісійних. Вона запобігає арбітражні суперечки, які виникають в процесі комісійних між агентами і брокерами. І за словами Зіновія не лягати непідйомним 6% тягарем тільки на продавця. Ще не мало важливим є морально етичний аспект, де колега, якому запропонували частину комісії або його клієнт можуть розцінити дану дію як підкуп.

Модель Івана Змейчук під назвою СПП (Система Партнерских Продаж) ніж те нагадує модель Артура Оганесяна. Але з невеликими поправками. Пропонується робота по реалізації об’єкта від власника з трьох послідовних етапів. Спочатку у агента, який підписав договір з власником є ​​три дні, що б він міг зробити пропозицію своїм покупцям з відкладеного попиту. Далі об’єкт розміщується в базу агенства, з пропозицією реферального винагороди колезі. І лише потім, після деякого часу, якщо об’єкт не реалізований, він виставляється найширшому колу колег з інших агентств з пропозицією розділу комісійних навпіл.

Як працюють агенти RE / MAX.

І наостанок розповім про те, як працюють з клієнтом в найбільшому і продуктивному агентстві нерухомості в світі. Йтиметься про фірму, в якій я працюю – це RE / MAX. Клієнтом може бути як покупець так і продавець нерухомості. Основною умовою є укладення ексклюзивного договору. За яким агент RE / MAX має ексклюзивне право представляти інтереси клієнта перед іншими зацікавленими учасниками. Це право дає можливість розмістити пропозицію про продаж на міжнародному сайті www.remax.com. Де 120 000 агентів RE / MAX з усього світу завдяки реферальной системі можуть успішно пропонувати даний об’єкт. По суті це одна з найбільших МЛС в світі, яка дає можливість співпрацювати агентам з різних куточків світу.