Які комісійні платити ріелтору?

Які комісійні платити ріелтору? У деяких власників нерухомості існує думка, що можна продати нерухомість вигідно і без ріелтора. А вже якщо навіть з ріелтором, то не варто платити йому багато а можна обійтися чайовими а то і зовсім кинути. Давайте розберемо всі варіанти розвитку подій.

Я буду продавати сам.

Як правило практично у всіх власників завищені цінові очікування на рахунок продажу своєї улюбленої квартири. Вони керується не цінами реальних угод, інформації про яких у них немає. Аналіз ринку проходить на рівні таких же “хотелок” власників, розміщених на порталах ОЛХ або ЛУН. До того ж, як вважають власники, їх квартира краще аналогічних і ставлять найвищу ціну в надії дочекатися покупця, який закохається в їх квартиру і заплатить дорожче ринкової ціни.

Виходячи з досвіду за завищеною ціною можуть зателефонувати за все 5% з потенційних покупців. така квартира зависає в рекламі, пропозиція “протухає” і стає не цікавим. Потенційним покупцям відомо, що даний об’єкт в рекламі кілька місяців, до сих пір не продався, значить з ним щось не те.

Я хочу отримати гроші сьогодні.

Це можливо. Є фірми, які пропонують послугу “терміновий викуп”. У вас дійсно можуть купити квартиру в найкоротший термін але за ціною на 40% нижчою від ринкової і на 60% дешевше бажаної.

Я не буду платити ріелтору.

Так можна і не платити. Ріелтор в такому випадку запрацює свої комісійні взявши їх з покупця. Але як кажуть “хто платить той і замовляє музику”. Ріелтор представляє інтереси покупця покаже Вашу квартиру одну з десятків аналогічних і не буде наполягати на тому, щоб її клієнт вибрав саме Вашу. А якщо покупцеві сподобається Ваша квартира, то ріелтор, працюючи на покупця, буде професійно збивати ціну і торгуватися, відпрацьовуючи свої комісійні. У Вас є шанс продати квартиру але за ціною значно нижче, ніж з ріелтором, що працюють в Ваших інтересах.

Нехай продажем моєї квартири займаються всі ріелтори а я заплачу (може бути) тому, хто приведе клієнта.

Така “конкуренція” не стимулює фахівців високого класу займатися Вашим об’єктом і витрачати свої кошти на просування і рекламу. Ріелтор знаючи, що може не продати квартиру не буде за неї братися. Велике агентство може безкоштовно розмістити Вашу пропозицію в свою базу і воно там ляже мертвим вантажем на багато місяців а то й роки. За статистикою з 33000 представлених на ринку Києва продається всього 3% а в елітному сегменті всього 1%.

Я заплачу ріелтору 3% тому що 6% це багато.

За 3% комісійних Ви обмежуєте свої можливості всього одні ріелтором, який своїми силами спробує реалізувати Ваш об’єкт. Це не найгірший варіант але не найефективніший. Тепер давайте поговоримо що таке дорого або не дорого. Коли Ви купуєте товар в магазині, в його ціні вже закладені податки і оплата продавця. Вас не бентежить 20% ПДВ або 25% податок на прибуток. Або наприклад 40% звичайна товарна націнка. А в ресторанах або мужніх бутиках націнка може бути 300 – 400%. Дав чайові в ресторані це як правило сум не менше 10% від чека. І у Вас не виникає ідеї не платити податки або викреслити з чека послуги магазину.

Приходьте Ви в магазин і говорите “Я куплю батон хліба, який коштує 6 грн., Тільки за 3 грн. Бо не буду платити податки і торгову націнку”.

А тепер поговоримо про комісійні ріелтора, який продає один з найцінніших активів. В Україні комісійні ріелтора становлять від 1% до 6%. Скажіть в якому ще бізнесі “маржа” яку заробляє фірма продавець на стільки незначна? При продажу квартири власник платить за послуги нотаріуса, представника банку, оцінювача, довідки і форми + податки від 2% до 8% і цей факт не обговорюється. Потрібно так потрібно. При торзі з покупцем власник може проявити ініціативу і зробити щедру знижку 10% а то і 15%, але зате йому не зрозуміти як платити ріелтору 6%.

Я замкну ексклюзивний договір і заплачу ріелтору 6%.

Це найправильніше рішення. При укладанні ексклюзивного договору з конкретним ріелтором Ви співпрацюєте з одним фахівцем а пропонують ВШУ квартиру всі зацікавлені ріелтори міста. Тому, що Ваш ріелтор зацікавлює пропонуючи їм частину заробленої комісії. Ексклюзивний договір + 6% комісійних це висока мотивація для успішної угоди. Як правило при таких умовах Ви продаєте квартиру або будинок на 15% дорожче ніж якби Ви продавали самі або з іншим ріелтором.

А тепер задайте собі найважливіше питання, якщо ріелтору, що працює в Ваших інтересах, вдалося продати квартиру дорожче на 15% ніж якби це зробив інший ріелтор. Він заробив для Вас + 15% і якщо навіть ви заплатите комісійні в розмірі 6% то все одно залишаєтеся в плюсі. При оплаті комісійних в розмірі 6% Ви в результаті заробляєте більше ніж якщо не платили б ріелтору або заплатили 3%.