Як зняти арешт з квартири?

Зняти арешт з квартири. Перед тим, як Ви вирішили продати свою квартиру необхідно перевірити її в “Державний реєстр речових прав на Нерухоме майно”.

https://kap.minjust.gov.ua/

Пройшовши реєстрацію, Ви можете відправити запит і отримати “витяг”, в якому буде інформація про Вашій квартирі. Якщо все в порядку, то буде вказано що заборони відчуження відсутні. Далі сміливо готуємо документи до продажу.

Але може статися так, що на квартирі висить заборона на продаж або арешт, який зміг бути з об’єктивних причин або навіть через банальну помилку при перенесенні паперового реєстру в електронний. Якщо існує арешт або заборона, то його потрібно зняти. І без цього квартиру не продати.

Як зняти арешт з квартири законним способом?

Деякі “ділки” можуть пропонувати Вам сприяння в знятті арешту за різні суми винагороди. Застерігаю Вас від необдуманих дій. Може навіть за допомогою таких незаконних методів арешт і буде знятий але після може з’явиться знову і угода буде визнана недійсною.

Кваліфікований фахівець – ріелтор з продажу та оренди нерухомості вбереже Вас від фатальних помилок і заощадить Ваш час!

Пам’ятайте, арешт або заборона знімає той орган, який його накладав. Це може бути виконавча служба, прокуратура або суд. В першу чергу з листом або заявою про зняття арешту потрібно звертатися саме туди. Залежно від складності заяви, Ви можете його написати самі або звернеться за допомогою до адвоката.

Якщо з якоїсь причини орган, який наклав арешт, не зняв його за Вашою заявою, то далі звертаємося до суду з позовом на неправомірні дії даної інстанції і знімаємо арешт за рішенням суду. З наших реалій скажу, що від розгляду Вашої заяви в суді до винесення рішення може пройти від одного до декількох місяців.

Хто може внести зміни до державного реєстру?

Суд виносить рішення, яке набирає законної сили через 5 днів після завершення терміну на поданих апеляції. І це ще не все. Тепер це рішення потрібно віднести в той орган, який накладав арешт, для того що б дані були внесені в електронний державний реєстр і було знято заборону.

Так само за законом зняття заборони за рішенням суду можуть здійснювати державні реєстратори та нотаріуси. Зараз ця норма закону тільки вступила в силу і багато нотаріусів бояться і не хочуть знімати заборони. У Києві на вул. Студентської 7 в “Департамент з питань реєстрації” можна подати державному реєстратору заяву на зняття арешту за рішенням суду. Заплатити за квитанцією в банку 80 грн. і через день отримати “витяг” про зняття арешту.