Кава шкідлива або корисна?

Це питання не зовсім коректне але часто задається поціновувачами ароматного напою. Можна перефразувати питання по іншому “вода корисна чи шкідлива?”. Якщо пити очищену або джерельну воду по 2 літри в день то користь від цього заняття беззаперечна. Але ж можна пити брудну воду або наприклад спробувати випити ціле відро, ніж завдати своєму організму безумовний шкоду.

Дискусії про шкоду і користь кави ведуться, з тих самих часів, як він увійшов в раціон людини. В Європу кава потрапила в 17 столітті і відразу став у нагоді. Арабські купці виявили його зерна в Ефіопії, ще в 14 столітті, і оцінили його тонізуючі і стимулюючі властивості. Кофеїн, що міститься в каві, є стимулюючою речовиною, прискорює кровообігу в корі головного мозку, підвищує працездатність, концентрацію уваги, швидкість реакції і фізичну витривалість, а також покращує настрій.

Кава, як і шоколад, відповідають за вироблення гормону радості (серотоніну), тому цей напій може бути хорошим засобом від депресії. Якщо говорити про користь і шкоду кави, то звичайно, лікарі наполягають на тому, що цим напоєм можна зловживати, щоб не завдати шкоди здоров’ю. Вважається, що для організму шкідливий не сам кави, а що міститься в ньому кофеїн. Але не всі знають, що в каві також міститься ще 30 потрібних людині органічних кислот. Наприклад, для отримання чверті, необхідної норми в день, вітаміну P, досить випити одну чашку кави.

Так само вченими доведено, що кава благотворно впливає на центральну-нервову систему організму, підвищує працездатність, швидкість і ефективність виконання завдань. Адже кава стимулює приплив крові до головного мозку, через що продуктивність роботи мозку людини збільшується майже на 10%. Так само наукове співтовариство в ході досліджень про шкідливі і корисні властивості кави виявило, що цей напій активізує травлення шлунку, і може бути легким проносним засобом, для людей зі складним засвоюванням їжі.

Згідно з дослідженнями Мадридського університету і Гарвардської школи громадського здоров’я фільтрована кава, відомий нам як «американський», не викликає ризик серцево-судинних захворювань. Тому зернова кава, приготований в кавоварці можна пити, не турбуючись про шкоду кави, і отримувати лише користь від його бадьорять властивостей. Так, наприклад, вчені помітили, що кава зменшує м’язові болі при занятті спортом, і радять випивати по дві чашки перед інтенсивним тренуванням.

Висновок такий. Для кожної людини кількість випитих чашок кави в день індивідуально. Але якщо вже і пити каву, то високої якості, без хімічних добавок, а ще краще свіжообжарену і тільки що мелений, і звичайно поки він гарячий!