Форма 3 як отримати?

При продажу квартири. одним з обов’язкових документів для пред’явлення нотаріусу є форма 3 або як вона зараз називається “форма про зареєстрованих осіб”. Правильно буде перед продажем квартири виписати з неї всіх, хто там на даний момент прописаний і вже після отримувати “чисту” форму 3.

Спочатку громадяни України раділи, що такий радянський пережиток як форма 3 зовсім зникне. Але не тут то було, вона стала нав’язуватися по іншому і що не може не радувати, сподіваюся в майбутньому процес її отримання спроститься і прискориться в часі.

Раніше форму 3 видавали жеки, але зараз вони передали цю вункцію в ЦНАП (Центр Надання Адміністратівніх Послуг). Це як правило нові комфортабельні центри, кожен з яких прив’язаний територіально до певного району Києва. Наприклад в Дніпровському районі Києва таких центрів відразу два.

Інформацію про графік роботи ЦНАП та про їхнє розташування можна отримати на сайті “Офінійній веб-портал адміністратівніх послуг Києва http://ac.dozvil-kiev.gov.ua/

Форма 3 як отримати 2018?

При першому візиті в ЦНАП Вам необхідно взяти талончик в електронну чергу і дочекавшись своєї черги залишити запит на отримання форми про зареєстрованих осіб. Далі потрібно чекати. За регламентом така довідка робиться до 10 днів але через велику завантаженість ЦНАП, її можуть фактично видати через місяць.

У довідці буде така фраза “На запит від … повідомляємо, что согласно реєстру теріторіальної громади, за адресою … зареєстровані особи відсутні.”

Щоб прискорити процес отримання довідки можна прийти в ЦНАП із запитом від Вашого нотаріуса. Такі запити обробляються в два рази швидше. Зараз право роздруковувати такі довідки починають отримувати деякі з нотаріусів і в цьому випадку відвідувати ЦНАП немає необхідності.

Коли довідка готова, Вам на контактний номер приходить СМС. Ви забираєте довідку в ЦНАП і віддаєте її нотаріусу. Пам’ятайте, термін дії такої довідки обмежений в часі і становить 10 днів.