Le Corbusier

Неперевершений Le Corbusier.

Ле Корбюзьє (Le Corbusier) – французький архітектор швейцарського походження, піонер архітектурного модернізму і функціоналізму, представник архітектури інтернаціонального стилю, художник і дизайнер.

Ле Корбюзьє – один з найбільш значущих архітекторів XX століття, його місце в одному ряду з такими реформаторами архітектури, як Френк Ллойд Райт, Вальтер Гропіус, Міс ван дер Рое. Досяг популярності завдяки своїм спорудам, завжди самобутньо оригінальним, а також талановитому перу публіциста. Будинки за його проектами побудовані в різних країнах – в Швейцарії, Франції, Німеччини, США, Аргентині, Японії, Росії, Індії, Бразилії.

Особливу популярність творчості Ле Корбюзьє в світі можна пояснити універсальністю його підходу, соціальної наповненістю його пропозицій. Не можна не відзначити його заслуги і в тому, що він відкрив очі архітекторам на вільні форми. У великій мірі саме під враженням його проектів і будівель стався зсув у свідомості архітекторів, в результаті чого вільні форми в архітектурі стали застосовувати набагато ширше і з набагато більшою невимушеністю, ніж раніше.

Риси його особистості неоднозначні: це і людина відкритого свідомості, і містик, це і громадський лідер, організатор Міжнародних Конгресів сучасних архітекторів CIAM – і рак-відлюдник, що ховається від усіх у своєму крихітному будиночку-майстерні на мисі Кап-Мартен, це апологет раціонального підходу , і одночасно архітектор, який створював споруди, які сучасникам здавалися верхом ексцентричності і ірраціональності.

Серед його покровителів були письменник Андре Мальро і політик Джавахарлал Неру. Характерні особливості іміджу Ле Корбюзьє – строгий темний костюм, краватка-метелик, а також круглі рогові окуляри, що стали його своєрідним фірмовим знаком.