Огляд інформаційних розеток Legrand RJ 45 і Legrand RJ 11

Під терміном комп’ютерної, телефонної, інформаційної розетки або розетка для інтернет мережі зазвичай користувачі мають на увазі накладну білу коробочку, де входить інформаційний кабель, в ній підключаються дроти витої пари в конектори RJ45 для комп’ютера і RJ11 для телефону. Але в цій статті мова піде про інформаційні розетках фабрики Легранд. І це не випадково, адже концерн Legrand світовий лідер не тільки у виробництві якісної електрофурнітури (розеток і вимикачів) але і розеток для комутації комп’ютера і телефону.

Ми говоримо про телефонні розетки і розетки для інтернет, для побудови мережі, які монтуються в стіну в декоративні рамки разом з розетками та вимикачами Legrand Valena Life, Legrand Cariva, Legrand Galea Life, Legrand Celiane, Legrand Mosaic, Legrand Quteo, Legrand Forix, Legrand Etika Plus. Інформаційні розетки діляться на категорії RJ11 cat 3, RJ12 cat 3, RJ45 cat 3, RJ45 cat 5, RJ45 cat 5e, RJ45 cat 6, RJ45 Cat 6А.

  • Телефонні розетки – це RJ11 cat 3 для підключення чотирьох контактів і RJ12 cat 3 для підключення шести контактів.
  • Розетка RJ 45 Cat 5 категорія розеток призначених для мереж 100BASE-TX зі швидкістю передачі даних до 100 Мбіт/с.
  • RJ 45 Cat 5e- категорія розеток для організації мережі використовується для смуги частот 125 МГц. Швидкість передачі даних таких пристроїв до 100 Мбіт / с в разі використання 2 пар і до 1000 Мбіт / с – 4х пар.
  • Розетка RJ 45 Cat 6 – призначена для організації мереж Fast Ethernet, а також Gigabit Ethernet. Швидкість передачі до 1000 Мбіт / с.
  • Розетка RJ 45 Cat 6А – те ж саме що і RJ 45 Cat.6, але мають пропускну здатність до 10 Гбіт / с.
  • UTP – НЕ екранована для підключення телефонної лінії і інтернету з не високою швидкістю передачі даних.
  • FTP – з екраном для підключення високошвидкісного інтернету.
  • STP – оплетка з дроту для організації високошвидкісного інтернету і підключення смарт телевізорів.

Кожна з букв відповідно має своє значення: U – «unshielded» без екрану, F – «foil» фольга, S – «braided screening» обплетення з дроту тільки зовнішній екран, TP – «twisted pair» вита пара.

За типом кріплення інформаційні розетки Легранд діляться на дві категорії: з гвинтовими клемами і з зажимами. Ця стаття призначена не для електриків і монтажників, а в першу чергу для покупця. Тип кріплення комп’ютерної або телефонної розетки не має великого значення, адже Ви не ви будете їх монтувати. Залежно від типу кріплення вибирайте інформаційну розетку за принципом – та, що дешевше або та що є в наявності.

Легранд пропонує різні комбінації інформаційних розеток, наприклад: телефон + комп’ютер RJ11 + RJ45, подвійна телефонна розетка 2 RJ11, подвійна комп’ютерна розетка 2 RJ45, комп’ютерна + телевізійна розетки RJ45 + TV.

Кілька прикладів застосування комп’ютерних та телефонних розеток.

Підсумуємо. Якщо у Вас в стіні вже прокладено екранований кабель і інтернет ви будете отримувати по телефонній лінії, наприклад «УкрТелеком» то досить буде розетки UTP RJ11 cat 3.

Якщо Ви відповідально підійшли до вибору провайдера і хочете користуватися високошвидкісним інтернетом, то подбаєте про те, що б Вам проклали екранований кабель з можливістю передачі даних до до 100 Мбіт / с – Вам підійде розетка FTP RJ 45 Cat 5e.

І, врешті-решт можемо припустити, що Вам пощастило і Ви маєте можливість використовувати оптоволоконну сет зі швидкістю 10 Гбіт / с. І до того ж у Вас є розумні телевізори, підключені до мережі інтернет – Вам знадобиться розетка STP RJ45 Cat 6А.