Схема підключення прохідного вимикача.

При необхідності швидко вирішити питання з установкою необхідного вимикача потрібно знати, що багато вимикачі взаємозамінні. Наприклад, якщо немає в наявності у продавця звичайного вимикача його легко замінити на прохідній.

Деякі виробники і зовсім прибирають зі свого асортименту простий одноклавішний вимикач, називаючи при цьому прохідний вимикач універсальним, кажучи, що все прохідні вимикачі або як ще їх називають перемикачі на два напрямки можуть використовуватися як в простій схемі управління з одного місця так і в схемі, де необхідно управляти одним світильником з двох місць.

Ця стаття розрахована не на професіоналів, тобто електриків з великим стажем роботи, які і без мене добре знають, які бувають вимикачі світла і як їх підключати, а на простого обивателя, який повинен знати сучасні можливості якісної електрофурнітури. У будь-якому випадку правильний підбір всіх вимикачів і розеток повинен робити професіонал, це може бути електрик, виконроб, архітектор, дизайнер і фахівець з продажу.

Якщо ви не кваліфікований електрик і не маєте відповідного допуску для роботи з електричними мережами під напругою, Ви не маєте права самі проводити монтаж розеток і вимикачів і при самостійній роботі з каталогом, який часто має більше 5 000 найменувань, можете легко припуститися помилки і вибрати не той вимикач, що призведе в кращому випадку до непорозуміння а в гіршому до короткого замикання, пожежі і псування дорогого майна.

Звичайні вимикачі, які встановлені у нас вдома, здатні включати і відключати освітлення з одного місця. Погодьтеся що люстру, яка знаходиться в спальні, можна включити тільки вимикачем, який знаходиться там же.

Але що робити, якщо потрібно необхідність управляти одним світильником з різних кімнат одночасно. За допомогою звичайних вимикачів таку схему складно зібрати. На допомогу прийдуть прохідні вимикачі або як їх ще називають сходові вимикачі, маршові вимикачі, коридорні вимикачі, перемикачі світла.

Як підключити прохідний вимикач – схема управління світильником з 2 місць

Процедура підключення прохідного вимикача мало чим відрізняться від підключення звичайного вимикача. Різниця тільки в кількості контактних клем і підводяться проводів. У прохідного вимикача їх три.

Врахуйте заздалегідь, що від розподільчої коробки до такого вимикача вам треба протягнути трижильний провід. Прохідний вимикач схема підключення – управління світильником з 2 місць. У схемі використовуються два прохідних вимикача і розподільна коробка, в яку заведено дроти від керованого світильника і трижильні дроти від вимикачів.

Фазний провід від розподільчої коробки підключається до загального вхідного контакту першого прохідного вимикача. Два інших вихідних контакту з’єднуються з проводами, що йдуть від аналогічних контактів другого вимикача. А загальний вхідний контакт другого вимикача з’єднується з проводом, що йде від світильника. Другий провід від світильника безпосередньо з’єднується з нулем розподільної коробки.

Перетин трьохжильного дроти, що підводиться до прохідних вимикачів потрібно підбирати відповідно до потужності керованого світильника. У певних випадках виникає необхідність забезпечити не два, а більше пунктів управління світильниками. Наприклад, світло на сходах багатоповерхового будинку повинен включатися і вимикатися на кожному поверсі. Та ж ситуація з довгим коридором, в який виходять двері декількох кімнат.

Перша із запропонованих схем є підключення прохідного вимикача, при якому управління здійснюється з двох різних місць розташування, даний тип схеми вважається досить простим у виконанні.

При такому вигляді підключення один провід, який є нульовим, спрямований від джерела електрики до лампи через сполучну коробку. Другий же, який є фазним, також через сполучну коробку спрямований до контакту вимикача.

Таким чином, дві пари контактів вимикачів з’єднані між собою. Для загоряння лампи, фаза подається до світильника з загального контакту другого прохідного вимикача.

З під’єднанням розібралися, тепер докладніше про її монтажі. Він полягає в установці прохідних вимикачів і подальшої прокладці від них трьохжильних кабелів. Також встановлюють, з’єднані паралельно, лампи, від яких відходить двожильний кабель.

Разом з тим, монтуємо також і сполучну коробку, куди прокладаємо кабелі від: перемикачів, лампи, і джерела електроживлення, для з’єднання їх між собою, відповідно до вище означеної схемою. При цьому слід звернути увагу на вибір відповідного місця монтажу сполучної коробки, беручи до уваги довжину використовуваних кабелів.