Перепланування квартири на офіс вул. Тимошенко 29, м. Київ.

Приклад з практики “Як здати офіс в оренду за два тижні на 60% дорожче?” Контакт власника дістався від мого Брокера, і я негайно домовився про зустріч. Власник розповів епопею про те, як довгі місяці марно намагався продати або здати в довгострокову оренду свою квартиру.

Дійсно, інтернет ряснів оголошеннями від різних агентств, активно пропонують даний об’єкт. Було прийнято рішення переобладнати квартиру офіс, зробивши при цьому ремонт. Складено дизайн проект, де все враховано до найменших деталей. Розраховано кількість розеток на стінах і в підлозі, підвісних і вбудованих світильників, пожежна та охоронна сигналізація. Замовлено офісні меблі. Ми підписали ексклюзивний договір про здачу офісу в оренду. Ремонт тільки почався, але мені вже було визначено чіткі терміни реалізації об’єкта.

Здати офіс в оренду дорожче і швидше.

На носі були травневі свята і часу залишалося зовсім мало. Я повинен здати офіс в оренду не пізніше 01.05. У цьому випадку власник платить 100% комісійних. Якщо офіс здається пізніше або за ціною, нижче домовленої, то комісія агентства складе 50%.

Зіткнувся ще з однією складністю – визначення ціни оренди офісу. У мене до цього моменту не було досвіду реальних угод по офісах в цьому районі. Робив аналіз, спираючись на інформацію з відкритих джерел. Вивчивши всі актуальні пропозиції, зрозумів, що по суті немає аналогів пропонованого об’єкту і нема з чим порівнювати. Були пропозиція гірше і далі від локації і один офіс по дуже завищеною ціною 40 $ за 1 м.кв.

Обдзвонив колег, все рекомендували ціну не вище 1000 $ за весь об’єкт. І ось закінчивши всебічний аналіз і порадившись з колегами, прийняв рішення, керуючись виключно інтуїцією, вийти з ціною 1600 $.

З моменту підписання договору до завершення ремонтних робіт залишалося 10 днів. За цей час я розмістив на об’єкті банер і розгорнув широку рекламну кампанію. У реченні колегам писав «Без комісії для орендаря, співпрацюю з колегами СПП25%».

Зібрати попит, керувати ним і здати офіс на вигідних умовах для власника.

За час роботи з клієнтом вийшло підготувати і відправити два докладних звіту з описом виконаної роботи. Я зібрав попит з 6 кандидатів. Всім призначив зустріч в один день з інтервалом 30 хвилин. Написав список і просив відзначити свою присутність на перегляді, поставивши розпис. На зустріч прийшли чотири претенденти. У кожного потенційного орендаря бралося докладне інтерв’ю про вид діяльності, наміри і рекомендаціях.

З бажаючих зняти офіс, власник відібрав двох, на його думку, найбільш перспективних кандидатів. З відібраними кандидатами провели повторні переговори. Зупинилися на одному, з яким підготували і затвердили договір оренди.
Орендарі перерахували аванс на розрахунковий рахунок власника. У свою чергу власник підписав акт виконаних робіт і перерахував за безготівковим розрахунком комісійні агентству.

Брокер зробив розрахунок і виплатив мені комісійні за вирахуванням податків і комісійних агентства. Після чого я розрахувався з агентом орендаря, виплативши 25% від суми комісійних. За вирахуванням всіх витрат і податків моя чистий прибуток склав близько 35% від всієї суми комісійних агентства.

Висновок: власник заплатив 100% комісії за те, що офіс був зданий на 60% дорожче ніж заявляли інші ріелтори і в домовлений термін. Зараз розглядається варіант продажу цього об’єкта як прибуткового бізнесу з повним поверненням інвестицій протягом 7-8 років.