Український та світовий рейтинги франшиз у сфері нерухомості 2019

Тема франшизи у галузі нерухомості досить нова для України, але вона стає дедалі популярнішою. По суті франшиза – це оплатна передача прав на використання певної системи бізнесу і на використання популярного бренду.

Ми звикли бачити франшизу у сфері ресторанів швидкого харчування: випічки, кав’ярень, ресторанів. Але світовий франчайзинг добре зарекомендував себе і у сфері нерухомості. Цікавий рейтинг світових франшиз Агентств Нерухомості в 2019 році. Так ось в топ 100 за інформацією сайту «franchisedirect» є три агентства нерухомості.

Нижче наведу список згідно популярності.

  • 27 Century 21
  • 30 RE/MAX
  • 40 Coldwell Banker Residential

Всі ці компанії зареєстровані в США. RE/MAX у 2019 році поступився першим місцем Century 21. Coldwell Banker Residential як і раніше займає третю призову сходинку серед світових лідерів. Ще одне велике у світовому сенсі Агентство Нерухомості Keller Williams чомусь не потрапило у рейтинг «franchisedirect», але за останній рік набрало неабиякі обороти і стало світовим лідером за кількістю агентів.

Keller Williams – найбільший у світі франчайзинг у сфері нерухомості, що налічує більше 1000 представництв і 180 000 співробітників. Франшиза є також № 1 в одиницях і обсягу продажів у Сполучених Штатах.

Але як говорять французи “повернемося до наших баранів”. Поговоримо про франшизи агентств нерухомості в Україні. Я знайшов п’ять компаній, які пропонують скористатися їх франшизою.

  • АН Valion – 13 років на ринку, 6 офісів. Три міста: Київ, Харків, Миколаїв.
  • Park Lane – 13 років на ринку, 6 офісів, 283 агента у м. Києві.
  • Благовіст – 26 років на ринку, 8 офісів, 383 агента у м. Києві.
  • RE/MAX – 4 роки на ринку, 11 офісів, 70 агентів у 5 містах: Київ, Одеса, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів
  • СПП Івана Змійчука була “упакована” та презентована на початку 2019 року, але поки так і не змогла стати популярною.

Новачок українського ринку компанія RE/MAX в Україні функціонує всього 4 роки. У цьому агентстві налічується вже 70 агентів. Агентство покриває вже 5 міста Київ, Одесу, Запоріжжя, Львів та Івано-Франківськ. Уже сьогодні у RE/MAX рекордна, найбільша кількість офісів та міст. За результатами незалежної експертної оцінки на Міжнародному діловому форумі #BIGBRANDS 2018 RE/MAX визнана кращою франшизою у галузі послуг!

Міжнародна глобалізація проникає в усі сфери діяльності бізнесу. Україна не залишиться осторонь від цих процесів. Упевнений, що незабаром франшиза нерухомості України буде розвиватися Більш активними темпами сусідній в Туреччині кількість офісів RE/MAX вже 260 а кількість агентів близько чотирьох тисяч. В Італії 392 офіс і близько трьох тисяч агентів. У Португалії 286 офісів і 6625 агентів. У маленькій Литві чотирнадцять офісів і 148 агентів. У Чехії 122 офісів.

Зовсім скоро настане той час коли я в Україні кількість офісів RE/MAX буде обчислюватися трьох значними цифрами. Зовсім скоро в Україні з’являться і інші міжнародна учасники ринку. Думаю що в майбутньому в Україні будуть представлені великі потужні агентства нерухомості і ринок буде розвиватися більш динамічно за встановленими світовими правилами і стандартам.